sobota, 25 stycznia 2014

Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej art. 212

Przestępstwa przeciwko czci i nietykalności cielesnej
art. 212
§ 1. Kto pomawia inną osobę, grupę osób, instytucję, osobę prawną lub jednostkę organizacyjną niemającą osobowości prawnej o takie postępowanie lub właściwości, które mogą poniżyć ją w opinii publicznej lub narazić na utratę zaufania potrzebnego dla danego stanowiska, zawodu lub rodzaju działalności.
art. 213
§ 2. Nie popełnia przestępstwa określonego w art. 212 § 1 lub 2, kto publicznie podnosi lub rozgłasza prawdziwy zarzut:
1) dotyczący postępowania osoby pełniącej funkcję publiczną lub
2) służący obronie społecznie uzasadnionego interesu.
Jeżeli zarzut dotyczy życia prywatnego lub rodzinnego, dowód prawdy może być przeprowadzony tylko wtedy, gdy zarzut ma zapobiec niebezpieczeństwu dla życia lub zdrowia człowieka albo demoralizacji małoletniego.
Ta informacja jest dla zarzadzajacych serwisem google na którym mam zalozony ten blog i na ktorym umieszczalem niezgodne z prawda nauczania koscioła katolickiego.A że jest to instytucja publiczna,więc swoje zarzuty podaje publicznie.Ponieważ uważam że kosciol katolicki zagraza i szkodzi społecznie.Moje zażuty można zawsze zbadać i ocenić czy jest to prawdziwe,jeśli ktoś uważa że mijam się z prawdą niech tego dowiedzie.Bardzo prosze nie ukrywać moich materiałów które mogą narazić na brak zaufania,bądz ponizyć w opini publicznej ten koścół.Istnieje niebezpieczeństwo dla życia,ponieważ idąc drogą nauki koscioła katolickiego prowadzi to wprost na zatracenie wieczne...