wtorek, 25 listopada 2014

Zanim zaczniesz cokolwiek budowac w zyciu,sprawdz czy posiadasz plany na załozenie solidnego fundametu,
który przetrwa próbę ognia,wody i wiatru.Jeśli na początku nie założymy właściwego fundamętu,to cokolwiek wybudujemy na tym fundamęcie z czasem się rozsypie.Im większą budowle chcesz wznieść tym solidniejszy musi być fundamęt-Jeśli chcesz budować życie chrześcijańskie,to twój fundamęt musi mieć podłoże wieczne,jest nim Jezus Chrystus który jest Słowem Bożym.

Kluczem do budowy jest pięć słów Jezusa które powiedział w J 10,35"Pismo nie może być naruszone"

-możemy polemizować ze Słowem,wykręcać się od niego,nie zgadzać się z nim,omijać je,ale nie zmieni to faktu żza Słowem Bożym stoi najwyższy i święty autorytet w każdej dziedzinie.
Jesli cokolwiek pominiemy ze Słowa w budowaniu czegokolwiek to,to sie nie ostoi,nie tylko ze sie nie ostoi,ale nie otrzymamy w zyciu Bozego swiatła
Iz 8,20 A co dotyczy zakonu i objawienia:Jeżeli tak nie powiedzą to nie zabłyśnie dla nich jutrzenka.
Jeśli nie zgodzisz się z Bożym Słowem i nie wprowadzisz go do swojego życia pójdziesz do przodu w ciemności,nie będziesz widział gdzie idziesz aż o coś się potkniesz i upadniesz.
 Jest jeszcze sprawdzian miłości 1J 2,4-5 "Kto mówi:Znam go,a przykazań Jego nie zachowuje,kłamca jest i prawdy w nim niema.Lecz kto zachowuje Słowo Jego,w tym prawdziwie dopełnia się miłość Boża.Po tym poznajemy,że w Nim jesteśmy"-Ten werset pokazuje nam że nieda się przesadzić ważności Bożego Słowa w życiu wierzącego.
Podsumowujac...
Przestrzeganie Bożego Słowa rozróżnia cię jako ucznia w świetle całego świata.Jest to sprawdzian twojej miłości do Boga,jest to też powód by Bóg okazywał tobie swoją szczególna przychylność.To przekażnik poprzez który Jezus objawia się tobie a nie światu,wchodzi do twojego życia z Ojcem i czyni w tobie swoje mieszkanie.
Twoje podejscie do Bozego Słowa jest twoim podejsciem do samego Boga.

Nie kochasz Boga bardziej niż kochasz Jego Słowo,nie jesteś bardziej posłuszny Bogu niż jesteś posłuszny Jego Słowu,nie szanujesz Boga bardziej niż szanujesz Jego Słowo.Nie masz więcej miejsca w swoim sercu i życiu dla Boga,niż masz dla Jego Słowa.Jeśli chce wiedzieć ile wart jest dla mnie Bóg to muszę się spytać,ile znaczy dla mnie Jego Słowo.Odpowiedz na drugie pytanie jest odpowiedzią na pierwsze pytanie.Bóg znaczy dla mnie tyle samo,ile znaczy dla mnie Jego Słowo-tyle samo nie więcej...


krystiandem